چکیده

نحوه پاسخگویی به سوالات چهارگزینه ای امتحانات ACCA

access_time ۱۴۰۲ سه شنبه ۴ مهر
remove_red_eye 979 بازدید
چگونه به سوالات چهار گزینه ای در امتحانات ACCA  پاسخ دهیم؟

چگونه به سوالات چهار گزینه ای در امتحانات ACCA  پاسخ دهیم؟


پاسخگویی موفقیت آمیز به سوالات چند گزینه ای (MCQs) نیازمند این است که شما طیف وسیعی از مهارت ها و تکنیک های امتحانی را توسعه دهید. انجام چند مرحله ساده به شما کمک می کند تا نمرات خود را در این امتحانات به حداکثر برسانید.

 برای قبولی آماده شوید: مانند هر ارزیابی دیگری، قانون طلایی موفقیت، آمادگی کامل است. برای گزارش های ممتحن ACCA غیرعادی نیست که توجه داشته باشد که برخی از داوطلبان به اندازه کافی برای امتحان آماده نشده اند. در بسیاری از موارد، داوطلبان تلاش می‌کنند تا آمادگی ناکافی را با «نقطه‌یابی سؤال» یا تمرکز بر تعداد کمی از موضوعات جبران کنند. این رویکردها برای آماده سازی بسیار پرخطر هستند و همیشه توسط ممتحنین – با دلایل موجه - به شدت از آنها جلوگیری می شود.

ازآنجایی که هر MCQ به موضوع خاصی در برنامه درسی مربوط می شود، هر امتحان شامل پوشش گسترده ای از برنامه درسی خواهد بود. این بدان معنی است که برای به حداکثر رساندن شانس موفقیت خود باید کل برنامه درسی را مطالعه کرده باشید.

ممکن است به اندازه کافی خوش شانس باشید که متوجه شوید یک MCQ خاص در مورد موضوعی است که بخشی از مطالعات اخیر شما بوده است، اما در مورد اکثریت قریب به اتفاق سوالاتی که با آن مواجه خواهید شد، اینطور نخواهد بود. علاوه بر مطالعه موضوعات در سرتاسر برنامه درسی، تلاش برای امتحانات گذشته و سؤالات استاندارد امتحان نیز مهم است

 

نمونه هایی از MCQ در وب سایت ACCA همراه با نمونه مقالات موجود است.

البته ضروری است که از تمام سوالات با دقت استفاده کنید و تمام پاسخ های خود را پیگیری کنید. این که آیا به سؤالی در حین آمادگی برای امتحان پاسخ صحیح داده شده است یا نادرست، فرصتی برای افزایش درک شما از موضوع فراهم می کند. با تأمل در مورد اینکه چرا یک گزینه خاص درست است، می توانید درک خود را بهبود ببخشید، در حالی که تأمل در مورد اشتباه بودن گزینه های دیگر می تواند به غلبه بر سوء تفاهم و رفع سردرگمی کمک کند. هنگامی که سعی می کنید به عنوان بخشی از آماده سازی خود سؤالاتی را پاسخ دهید، به یاد داشته باشید که هدف اصلی تمرین تقویت درک شما است - نه فقط دریافت پاسخ صحیح.

 

 

 

هنگام بررسی هر گزینه، مهم است که اطمینان حاصل کنید که دقیقاً نکته اساسی چیست - و مطمئن شوید که در این مورد برای تقویت یادگیری خود فکر می کنید.

  

 

سوال را بخوانید

 

مقدار زمان، تلاش و بحثی که برای هر سوال قبل از نمایش آن در امتحان صرف می شود، احتمالاً اکثر داوطلبان را شگفت زده می کند. هر سوالی در حین پیشرفت از یک ایده در ذهن نویسنده به برگه امتحان، تحت تعدادی بررسی دقیق قرار می گیرد. این بررسی ها به این معنی است که شما باید سؤال را با دقت بسیار بخوانید و به یاد داشته باشید که جمله بندی عمداً انتخاب شده است. هدف از این کار این است که اطمینان حاصل شود که سؤال بدون ابهام است و داوطلبین را گمراه نمی کند.

یک مثال از نیاز به مطالعه دقیق سوال ممکن است روشی باشد که در آن یک سوال اطلاعات هزینه را در اختیار شما قرار می دهد. غیرعادی نیست که یک سوال مربوط به دوره تولید مثلاً سه ماهه باشد، اما هزینه های ثابت به عنوان یک رقم سالانه بیان شود. برای دریافت پاسخ صحیح، داوطلبان باید این واقعیت را تشخیص داده باشند. این تلاشی برای جلب نظر داوطلبیت نیست، بلکه تلاشی برای اطمینان از این است که آنها می‌توانند این تکنیک را در یک موقعیت واقعی به کار ببرند، جایی که اطلاعات باید به وضوح درک شود و اغلب به این روش منتقل می‌شود.

 

جنبه دیگر این است که بدانیم پاسخ بر اساس داده های موجود در سؤال خواهد بود. این دو جنبه دارد. اول، برای اطمینان از اینکه سوالات خیلی طولانی نیستند، ممکن است داده ها ساده شده باشند. برای برخی از داوطلبین، این ممکن است در مقایسه با یک موقعیت واقعی غیر واقعی به نظر برسد. یک مثال خاص از این روشی است که در آن هزینه نیروی کار در بسیاری از سوالات توضیح داده شده است. اغلب اوقات، کار مستقیم به عنوان هزینه متغیر توصیف می شود، بدون اشاره به هزینه اخراج کارکنان. برای داوطلبی که تجربه منطقی‌سازی کارکنان را دارد، این فرض کاملاً غیر واقعی خواهد بود. در حالی که یک سوال طولانی تر ممکن است فرصتی برای بررسی انتقادی مفروضات اساسی فراهم کند، این در یک MCQ امکان پذیر نیست و این سوال باید بر اساس داده های ارائه شده پاسخ داده شود. دوم، برای به دست آوردن پاسخ، فقط داده های موجود در یک سوال مورد نیاز است. این بدان معناست که شما نباید وقت خود را با تعجب در مورد داده های اضافی یا استنباط داده های اضافی به سؤال تلف کنید.

نمونه ای از این می تواند سؤالی باشد که توانایی محاسبه مانده پایانی حساب دفتر کل را آزمایش می کند. این سوال ممکن است جزئیات معاملات در طول یک دوره و یک پیش پرداخت پایانی را ارائه دهد، اما ممکن است اشاره ای به پیش پرداخت افتتاحیه وجود نداشته باشد. در چنین مواردی، می توانید فرض کنید که این صفر بوده است. همانطور که قبلاً اشاره شد، نویسنده با حذف کلمات غیرضروری مانند «پیش‌پرداخت افتتاحیه صفر بود» یا «پیش‌پرداخت افتتاحیه وجود نداشت» سعی کرده است تا حد ممکن سؤال را کوتاه نگه دارد.

 

ضروری است که اعلان (سوالی که قرار است به آن پاسخ داده شود) با دقت خوانده شود. به عنوان مثال، یک سوال ممکن است اطلاعاتی در مورد مطالبات، بدهی های غیرقابل وصول و کمک هزینه های مورد نیاز برای مطالبات ارائه دهد. در اینجا، درخواست ممکن است نیاز به محاسبه هر یک از موارد زیر داشته باشد:

 

حرکت در کمک هزینه

کمک هزینه مطالبات پایانی

هزینه به صورت سود و زیان، یا

ارزش خالص مطالبات که باید در صورت وضعیت مالی گزارش شود.

 

برخی از داوطلبین به جای خواندن و یادداشت اعلان، تصور می کنند که آن را می دانند. این معمولاً بر اساس سؤالی است که قبلاً دیده اند. اغلب اوقات، این رویکرد منجر به انتخاب گزینه اشتباه می شود.

 

 

تفکرکنید

این یک اشتباه رایج است که MCQ آسان است. این بر این اساس است که یکی از گزینه ها پاسخ صحیح است. بنابراین، بحث ادامه دارد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که انتخاب صحیح را انجام دهید. اگرچه منصفانه است که بگوییم برخی از سؤالات ممکن است آسان باشند، معمولاً به این دلیل است که شما کاملاً آماده شده اید. امیدواریم در برخی سوالات این اتفاق بیفتد، اما احتمال اینکه پاسخ واضح نباشد بیشتر است. یک سوال از نمونه مقالات برای Paper F1/FAB، Accountant in Business این را نشان می دهد

: نمونه سوال 1 

شرکت ABC دارای سیستمی است که جزئیات سفارش های دریافتی و کالاهای ارسال شده را ثبت می کند، آنها را فاکتور می کند و حواله ها را به مشتریان اختصاص می دهد. این چه نوع سیستمی است؟ 

1 - سیستم اطلاعات مدیریت

2 - سیستم پشتیبانی تصمیم

3 - سیستم مدیریت دانش

4 - سیستم پردازش معاملات

 

. سیستم پردازش معاملاتحتی با خواندن گاه به گاه سوال مشخص می شود که کلمه "سیستم" یک کلمه کلیدی است. از آن در ریشه (عبارت اولیه که سیستم را توصیف می کند)، prompt (سوال واقعی) و در هر یک از گزینه ها استفاده می شود. 

این بدان معنی است که اگر در خواندن سؤال دقت نکنید و در مورد آنچه پرسیده می شود فکر نکنید، گیج شدن آسان است. یک مشکل دیگر این است که هر چهار سیستم موجود در انتخاب ها نمونه هایی از سیستم هایی هستند که ممکن است در یک سازمان مورد استفاده قرار گیرند.

 

برای انتخاب پاسخ صحیح، بهترین رویکرد این است که در نظر بگیرید هر یک از چهار سیستم برای دستیابی به چه چیزی در نظر گرفته شده است.

یک سیستم اطلاعات مدیریت برای ارائه اطلاعات به مدیران در نظر گرفته شده است. اطلاعات، داده های پردازش شده است که برای تصمیم گیری مفید است. در این مورد، ریشه به داده ها اشاره دارد (از آنجایی که پردازش نشده است - اطلاعات یک سفارش فردی نیست، بلکه ارزش کل سفارشات برای یک محصول خاص یا از یک مشتری خاص است). بنابراین الف صحیح نیست.یک سیستم پشتیبانی تصمیم دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که از نام آن نشان می دهد - ارائه اطلاعات برای کمک به مدیران برای تصمیم گیری. یک بار دیگر، سیستم به اطلاعات مربوط می شود. همانطور که قبلاً تصمیم گرفتیم که ریشه به داده اشاره دارد، B نمی تواند پاسخ صحیح باشد.

 

انتخاب C یک مشکل بالقوه را نشان می دهد. یک سیستم مدیریت دانش برای ایجاد، ضبط، ذخیره و به اشتراک گذاری اطلاعات در نظر گرفته شده است. بنیاد اشاره می کند که سیستم جزئیات سفارشات را ثبت می کند (گرفتن) و مشتریان را فاکتور می کند (ایجاد می کند). این ممکن است برای داوطلب ناآماده سردرگمی ایجاد کند. با این حال، یک داوطلب کاملاً آماده توجه خواهد کرد که، یک بار دیگر، مسئله این است که «اطلاعات» به یک سیستم مدیریت دانش مرتبط است. بر این اساس، انتخاب C نادرست است.

D انتخاب صحیحی است زیرا یک سیستم پردازش تراکنش با داده ها سر و کار دارد - که برای ایجاد اطلاعات پردازش می شوند. از اینجا می‌توانیم ببینیم که داوطلبی که تفاوت بین «داده» و «اطلاعات» را روشن کند، می‌تواند به این سؤال بدون مشکل پاسخ دهد، اما به تفکر بسیار روشن و کاربرد دانش نیاز است.ضروری است که با مطالعه دقیق سؤال، در مورد پاسخ خود فکر کنید و پاسخ شما نتیجه یک انتخاب سنجیده باشد. این به دلیل روشی است که در آن گزینه های نادرست ساخته شده اند. در امتحانات ACCA، MCQ یک گزینه صحیح و سه گزینه نادرست دارد. گزینه های نادرست به عنوان "حواس پرتی" نامیده می شوند. این اصطلاح به این دلیل به کار می رود که در نوشتن سوال، ممتحن سعی می کند رایج ترین اشتباهات داوطلبان را شناسایی کند و از آنها به عنوان مبنایی برای گزینه های نادرست استفاده می کند.

نمونه سوال 2 (برگرفته از نمونه مقاله برای Paper FA2)

در 30 نوامبر، چارلز در مجموع 72660 دلار از مشتریانش بدهکار است. کمک هزینه دریافتی او از پایان سال قبل 11700 دلار است. او تخمین می زند که کمک هزینه مطالبات او باید معادل 15 درصد از مبالغ دریافتی از مشتریان باشد.


چه ارزشی باید در صورت سود و زیان هزینه مطالبات سال منتهی به 30 نوامبر لحاظ شود؟ یک بدهی 801 دلاری B 10899 دلار بدهی اعتبار 801 دلاری C D اعتبار 10899 دلاری

راه حل

کمک هزینه مطالبات باید معادل 15٪ از مبالغ بدهی مشتریان باشد (72,660 دلار x 15٪ = 10,899 دلار).

 

اگر داوطلبی این محاسبه را کامل کند و سپس انتخاب ها را بررسی کند، این خطر وجود دارد که چون 10899 دلار در دو گزینه گنجانده شده است، یکی از آن انتخاب ها انتخاب شود.

 

این واقعیت را نادیده می گیرد که مبلغی که باید در صورت سود و زیان لحاظ شود، حرکت کمک هزینه است - که از 11700 دلار به 10899 دلار یا 801 دلار کاهش یافته است. کاهش در کمک هزینه یک اعتبار در صورت درآمد خواهد بود - بنابراین، پاسخ C است.

 

این نشان می‌دهد که برای سؤالاتی که نیاز به محاسبات دارند، پوشاندن گزینه‌ها در حالی که پاسخ خود را بررسی می‌کنید می‌تواند یک استراتژی سازنده باشد. البته در مورد سوالاتی که نیازی به محاسبات ندارند، پاسخ های ممکن باید به نوبه خود در نظر گرفته شود. با این حال، این هنوز نیاز به پاسخ شما دارد که به طور تصادفی انتخاب نشده باشد. این سؤالات ممکن است نیاز به تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک از دو یا چند عبارت صحیح است یا کدام یک از تعدادی از گزاره ها صحیح است، داشته باشد. در چنین مواردی، بهترین رویکرد این است که هر عبارت را به نوبه خود در نظر بگیرید و تصمیم بگیرید که آیا صحیح است یا خیر. یک بار دیگر، باید این واقعیت را در نظر گرفت که گزینه های نادرست حواس پرت کننده هستند.

 

پاسخ های نادرست را حذف کنید

 

این رویکرد احتمالاً در سؤالات گفتمانی که نیاز به ترکیب صحیح گزاره‌ها برای انتخاب دارند، مؤثرتر است. سوالی را در نظر بگیرید که سه عبارت را ارائه می‌کند و باید ترکیب صحیحی از گزاره‌های صحیح انتخاب شود. راه ایده آل برای پاسخ به این است که هر عبارت را به نوبه خود در نظر بگیرید و تصمیم بگیرید که آیا درست است یا خیر. اغلب، نامزدها متوجه می شوند که می توانند به سرعت یک عبارت نادرست را شناسایی کنند. بر این اساس، می توان گزینه هایی را که شامل آن عبارت هستند حذف کرد.

یک سوال از مقاله F2، مقاله نمونه حسابداری مدیریت این نکته را نشان می دهد.

 

نمونه سوال 3

کدام دو عبارت زیر در رابطه با مفاهیم مربوط به هزینه در تصمیم گیری صحیح است؟

 

مواد هرگز نمی توانند هزینه فرصت داشته باشند در حالی که نیروی کار ممکن است

هزینه استهلاک سالانه هزینه مربوطه نیست

اگر تصمیمی باعث تغییر در کل مخارج آنها شود، هزینه های ثابت دارای یک عنصر هزینه مرتبط خواهند بود.

موادی که قبلاً در موجودی انبار نگهداری می شوند هرگز به هزینه مربوطه کمک نمی کنند

الف 1 و 3

ب 1 و 4

ج 2 و 3

د 3 و 4

 

راه حل

در این صورت، اندکی تأمل نادرست بودن عبارت 1 را تأیید می کند. آماده سازی کامل به این معنی است که شما می دانید که مواد اغلب می توانند هزینه فرصت داشته باشند. هنگامی که این تصمیم گرفته شد، گزینه های A و B را می توان حذف کرد و C یا D را به عنوان انتخاب صحیح باقی گذاشت. از آنجایی که عبارت 3 در هر دوی این گزینه ها گنجانده شده است، نیازی به بررسی آن نیست. اکنون این سوال مستلزم تصمیم گیری در مورد اینکه آیا گزینه 2 یا گزینه 4 صحیح است.

هر دوی اینها به مسائلی مربوط می شود که بسیاری از داوطلبین در آنها مشکل دارند. نحوه پیشرفت یک داوطلب خاص از این مرحله به دانشی که در امتحان آورده است بستگی دارد، زیرا این مبنای تصمیم گیری آنها در مورد عبارت های 3 و 4 خواهد بود.

 

ابتدا بیانیه 3 را در نظر می گیریم. مسئله کلیدی این است که هزینه در صورتی مرتبط است که تصمیم به جریان نقدی افزایشی در آینده منجر شود. بیانیه 3 این را به طور مؤثر در عبارت "تغییر در کل هزینه آنها" بیان می کند. بنابراین، نامزدی که این را تشخیص می‌دهد، گزینه C را انتخاب می‌کند - اگر از درک خود از عبارت 3 اطمینان داشته باشد. اگر شکی وجود داشته باشد، یا برای اطمینان خاطر، بیانیه 4 را می‌توان در نظر گرفت.

در این موردداوطلبینی که به خوبی آماده شده‌اند متوجه خواهند شد که اگر موادی که قبلاً در موجودی انبار نگهداری می‌شوند، قابل فروش باشند، استفاده از آنها هزینه‌های مربوطه را به همراه خواهد داشت - منفعت با استفاده از آنها به جای فروش آنها از بین می‌رود. بنابراین، عبارت 4 نادرست است و گزینه 3 پاسخ صحیح است.

نکات دیگر

نکات دیگری وجود دارد که باید در مورد آنها تصمیم بگیرید تا نمرات خود را به حداکثر برسانید. برای هر کدام از اینها، اتاق امتحان محل اشتباهی برای تصمیم گیری است. ضروری است که شما به طور کامل آماده باشید و در مورد رویکرد خود برای هر یک از موارد زیر تصمیم بگیرید:

مهمتر از همه، به یاد داشته باشید که نباید به خودتان اجازه دهید آنقدر در یک سوال گیر کنید که وقتتان تمام شود. به طور کلی، آزمون ها به گونه ای تنظیم می شوند که زمان صرف شده برای هر بخش از یک سؤال، متناسب با نمره های اختصاص داده شده باشد. با این حال، با MCQ ها، ممکن است برخی از داوطلبان متوجه شوند که برخی از سؤالات ساده تر از سایرین است و بنابراین می توان سریعتر به آنها پاسخ داد. به همین دلیل، شاید بهتر باشد که تخصیص زمان را برای یک گروه مثلاً پنج MCQ در نظر بگیریم تا برای هر سؤال به صورت جداگانه.

اگر برای پاسخ نادرست در امتحانات ACCA جریمه ای وجود نداشته باشد، با بی پاسخ ماندن یک MCQ چیزی به دست نمی آید. اگر در یک سوال گیر کرده اید، به عنوان آخرین راه حل، ارزش آن را دارد که گزینه ای را که به احتمال زیاد صحیح می دانید انتخاب کنید و ادامه دهید. سؤال را یادداشت کنید، بنابراین اگر بعد از پاسخ دادن به بقیه سؤالات وقت دارید، می توانید دوباره آن را بررسی کنید.

اگر در یک امتحان کاغذی شرکت می کنید، باید به یاد داشته باشید که پاسخ های خود را به MCQ ها در برگه ثبت نام داوطلب (CRS) خود ثبت کنید، زیرا این تنها راهی است که می توانید برای تمام تلاش های خود نمرات مورد نظر خود را به دست آورید. کار برای MCQ ها علامت گذاری نمی شود، و پاسخ ها در کتابچه های اسکریپت برخلاف CRS نوشته نمی شوند.

 

 

 

 نکات دیگری وجود دارد که باید در مورد آنها تصمیم بگیرید تا نمرات خود را به حداکثر برسانید.

برای هر کدام از اینها، اتاق امتحان محل اشتباهی برای تصمیم گیری است. ضروری است که شما به طور کامل آماده باشید و در مورد رویکرد خود برای هر یک از موارد زیر تصمیم بگیرید:

مهمتر از همه، به یاد داشته باشید که نباید به خودتان اجازه دهید آنقدر در یک سوال گیر کنید که وقتتان تمام شود. به طور کلی، آزمون ها به گونه ای تنظیم می شوند که زمان صرف شده برای هر بخش از یک سؤال، متناسب با نمره های اختصاص داده شده باشد.

با این حال، با MCQها، ممکن است برخی از داوطلبان متوجه شوند که برخی از سؤالات ساده تر از سایرین است و بنابراین می توان سریعتر به آنها پاسخ داد. به همین دلیل، شاید بهتر باشد که تخصیص زمان را برای یک گروه مثلاً پنج MCQ در نظر بگیریم تا برای هر سؤال به صورت جداگانه.اگر برای پاسخ نادرست در امتحانات ACCA جریمه ای وجود نداشته باشد، با بی پاسخ ماندن یک MCQ چیزی به دست نمی آید.

اگر در یک سوال گیر کرده اید، به عنوان آخرین راه حل، ارزش آن را دارد که گزینه ای را که به احتمال زیاد صحیح می دانید انتخاب کنید و ادامه دهید. سؤال را یادداشت کنید، بنابراین اگر بعد از پاسخ دادن به بقیه سؤالات وقت دارید، می توانید دوباره آن را بررسی کنید.اگر در یک امتحان کاغذی شرکت می کنید، باید به یاد داشته باشید که پاسخ های خود را به MCQ ها در برگه ثبت نام داوطلب (CRS) خود ثبت کنید، زیرا این تنها راهی است که می توانید برای تمام تلاش های خود نمرات مورد نظر خود را به دست آورید. کار برای MCQ ها علامت گذاری نمی شود، و پاسخ ها در کتابچه های اسکریپت برخلاف CRS نوشته نمی شوند.نتیجهاز این بحث، می توانید متوجه شوید که MCQ گزینه آسانی نیست. به حداکثر رساندن نمره خود در هنگام تلاش برای MCQ نیاز دارد: 

مطالعه در سراسر برنامه درسیتا حد امکان انواع مختلف سوال را تمرین کنیدتوسعه استراتژی خود برای انواع مختلف سوالدر امتحان به وضوح فکر کنیدساختار رویکرد خود را به مقالهپاسخ دادن به تمام سوالات اتخاذ این رویکرد پاسخ دادن به سوالات MCQ را آسان نمی کند، اما باید به این معنی باشد که شما نمرات شایسته خود را کسب می کنید.