چکیده

هر آنچه درمورد CIMA نیاز دارید بدانید

access_time ۱۴۰۲ چهارشنبه ۲۲ شهريور
remove_red_eye 155 بازدید
انجمن حسابداران مدیریت خبره ( CIMA )

 

 

آیا موقعیت ها را تجزیه و تحلیل می کنید و همه گزینه های خود را قبل از تصمیم گیری می سنجید؟ اگر این به نظر شما می رسد، در حال حاضر مانند یک  حسابدار مدیریتی فکر می کنید .

 

 CIMA چیست ؟

 با مطالعه مدرک CIMA و عضویت در CIMA، به بزرگترین بدنه حرفه ای حسابداران مدیریت جهان خواهید پیوست.

شما می توانید از نام حسابداری مدیریت جهانی (CGMA) استفاده کنید و بخشی از یک شبکه واقعاً جهانی باشید.

 

تعیین CGMA توسط دو نهاد حسابداری پیشرو در جهان انجام می شود: مؤسسه انجمن حسابداران مدیریت خبره(CIMA) و مؤسسه آمریکایی CPAs (AICPA). هدف آن ایجاد حسابداری مدیریت به عنوان با ارزش ترین حرفه در تجارت در سراسر جهان است. منشور اخلاقی CIMA چیزی است که CIMA (و شما) را از سایر صلاحیت ها متمایز می کند. تمرین تصمیم گیری اخلاقی و انعکاس مهارت های خود به عنوان یک متخصص امور مالی بخشی جدایی ناپذیر از مطالعات CIMA شما خواهد بود.افزودن "CIMA student" به رزومه شما مزیت بزرگی در بازار کار به شما می دهد، زیرا به کارفرمایان نشان می دهد که شما متعهد، سخت کوش، از نظر تجاری آگاه و در مورد آینده خود جدی هستید.

و اگر در حال حاضر مشغول به کار هستید، مدرک CIMA می تواند شانس شما را برای پیشرفت به یک موقعیت ارشدتر و کسب درآمد بیشتر افزایش دهد. صلاحیت حرفه ای CIMAصلاحیت حرفه ای CIMA در سراسر جهان به عنوان مرتبط ترین مدرک مالی جهانی برای تجارت شناخته شده است و شما برای شروع  آن، به یک پیشینه در تجارت و امور مالی نیاز دارید. به عنوان یک متخصص واجد شرایط CIMA، می‌توانید موفقیت کسب‌وکار را هدایت کنید و از دانش مالی خود برای تأثیرگذاری بر تصمیمات استراتژیک و مدیریت عملکرد استفاده کنید.

 

صلاحیت حرفه ای شامل سطوح عملیاتی، مدیریتی و استراتژیک است. در مجموع 12 ارزیابی مبتنی بر رایانه وجود دارد که شامل 9 آزمون عینی (سه مورد در هر سطح) و سه مطالعه موردی یکپارچه (یک مورد در هر سطح) است.