چکیده

اگر می خواهید با دید بازتری ACCA را انتخاب کنید !

access_time ۱۴۰۲ چهارشنبه ۲۲ شهريور
remove_red_eye 208 بازدید
اطلاعات تکمیلی درمورد ACCA

ACCA چیست؟

 

ACCA مخفف انجمن حسابداران خبره, یک نهاد بین المللی حسابداری پیشرو است. مدرک ACCA به رسمیت شناخته شده است و در سایر کشورها به عنوان معادل مدرک محلی آنها تلقی می شود.

مدرک ACCA به کارفرمایان ثابت می کند که شما در تمام جنبه های تجارت توانایی دارید.این بزرگترین و سریعترین مدرک در حال رشد در جهان است که بیش از 500000 عضو و دانش آموز در 170 کشور جهان دارد.

 مزایای مدرک ACCA

 

شما را قادر می سازد تا یک حسابدار خبره شوید، از نام  ACCA به عنوان پشتوانه استفاده کنید و در هر زمینه ای از امور مالی یا مدیریتی ,در هر کسب و کاری فعالیت کنید .

چشم انداز شغلی بهتر; در نتیجه نشان دادن توانایی در همه زمینه های کسب و کار.

به کارفرما اطمینان می دهد که شما مهارت های لازم برای پیشرفت به سمت موقعیت های مدیریتی ارشد را دارید.

 

موقعیت بالاتر از نظر کارفرما و همچنین مشتریان شما

این بزرگترین و سریعترین سازمان حسابداری حرفه ای جهانی در کل دنیا است که بیش از 500000 عضو و دانشجو در 170 کشور جهان دارد.

کسب چنین صلاحیتی, گواه بر این است که دارندگان آن دارای مهارت ها و دانشی هستند که در صنعت بانکداری، حسابرسی، مشاوره و همچنین سایر مشاغل مانند مالیات و حقوق, مورد تقاضای کارفرمایان است.

 

داوطلبان نه تنها دانش تخصصی در امور مالی و حسابداری کسب میکنند ، بلکه مهارت های ارزشمندی در مدیریت و استراتژی سازمانی نیز کسب میکنند .

 

مدرک تحصیلی فقط بر تئوری متمرکز نمیشود و برخلاف دانشگاه ها، فارق التحصیل را برای استفاده عملی آماده میکند

 

این مدرک بر اساس استانداردهای بین المللی حسابداری و حسابرسی است و مطابق با IFAC است مدرک حرفه ای از استاندارد بالایی برخوردار است و معادل تکمیل مدرک کامل دانشگاه است.با تعداد امتحانات موجود  در سال دانش آموزان می توانند در حین تحصیل کار کنند رضایت شخصی از کسب مهارت های تجاریچرا MBA نه؟

بدون شک برنامه های MBA سطح بالایی از آموزش پیشرفته را ارائه می دهند و در سراسر جهان معتبر هستند، اما بسیاری از آنها نه توسط محل کار و نه توسط شرکت ها به رسمیت شناخته نمی شوند.

 

هیچ استاندارد منسجمی از محتوا یا کیفیت برنامه MBA وجود ندارد - زیرا این استانداردها توسط خود دانشگاه تعیین و ارزیابی می شوند. به همین دلیل است که یک مدرک MBA با دیگری قابل مقایسه نیست.

 

5 چیز که باید در مورد ACCA بدانید 

 

1-. ACCA ("انجمن حسابداران خبره") یک نهاد حرفه ای جهانی است که مدارک بین المللی بسیار محترمانه و ارزشمندی را در تجارت صادر می کند. این مدرک توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است. 

 

2-چگونه صلاحیت را دریافت کنیم؟ شما باید حداکثر 13 امتحان را در زبان انگلیسی بگذرانید و تجربه عملی مرتبط داشته باشید که می توانید در هر بخش تجاری که در آن کار می کنید به دست آورید.

 

3-شما می توانید تا 4 امتحان در هر دوره شرکت کنید و 10 سال برای انجام آن فرصت دارید! به طور معمول 2 یا 3 سال طول می کشد تا واجد شرایط شوید

 

4-صلاحیت حرفه ای همه زمینه های کسب و کار، از صورت های مالی، مدیریت حسابداری، مالیات کسب و کار ، قانون حسابرسی و همچنین اخلاق تجاری را پوشش می دهد!

 

5-بسیاری از شرکت های چندملیتی و محلی، به دنبال تحصیل کارکنان خود برای کسب این مدرک معتبر هستند.

 

 

برنامه درسی - فهرست امتحانات

در مجموع باید 13 مقاله را تکمیل کنید. حداکثر 9 مقاله در سطح مبانی برای معافیت در دسترس است.

 

امتحانات باید به ترتیب زیر انجام شود:

 

 

 

 

 

 


تحصیل برای مدرک ACCA

برای تبدیل شدن به یک عضو  ACCA، باید 13 امتحان را پشت سر بگذارید (اگرچه  مدرک حسابداری یا کسب و کار از دانشگاه دارید، احتمالاً از برخی از امتحانات معاف خواهید شد).

شما می توانید به هر شکلی که دوست دارید مطالعه کنید - می توانید در دوره ها شرکت کنید، در خانه با کتاب مطالعه کنید یا به صورت آنلاین مطالعه کنید.

 

امتحانات 4 بار در سال برگزار می شود - در ماه های مارس، ژوئن، سپتامبر و در ماه دسامبر - و در هر دوره می توانید هر تعداد امتحان را که دوست دارید (حداکثر 4 در یک دوره) امتحان دهید یا اصلاً امتحانی نداشته باشید! با این حال، شما باید تمام امتحانات را در مدت ده سال تکمیل کنید.

امتحانات تقریباً در تمام کشورهای جهان برگزار میشود  چگونی ثبت نام در ACCA  شما باید به عنوان دانشجو در سایت ACCA  قبل از امتحانات ثبت نام کنید

 

هزینه تحصیل برای گرفتن مدرک ACCA  چقدر است

 

تنها هزینه های اجباری ،هزینه های قابل پرداخت به ACCA است. آنها هزینه ثبت نام، اشتراک سالانه در زمانی که شما دانشجو هستید، و هزینه امتحان را هر بار که در امتحان شرکت می کنید، دریافت می کنند.

این هزینه ها کفاف هزینه تحصیل برای امتحانات را نمی دهد. این بستگی به انتخاب شما برای مطالعه دارد.