a

اینستاگرام

تلگرام

20:00 - 9:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

021-66908673-4

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست

مالیات به برداشت قسمتی از دارایی یا درآمد افراد بر حسب توانایی پرداخت آنان برای تامین مخارج دولتی گفته میشود. مالیات ها در ایران به شرح زیر دسته بندی می باشند:

 • مالیات های مستقیم
  یکی از انواع مالیات ها در ایران، مالیات های مستقیم هستند، در این نوع از مالیات ها پرداخت کنندگان آن معلوم بوده و نام و مشخصات و منبع مالیاتی آنها برای دستگاه مالیاتی شناخته شده است. به عبارت دیگر مالیات های مستقیم مالیات هایی هستند که بطور مستقیم از افراد یا اشخاص وصول می شود و شامل مالیات بر دارایی و مالیات بر درآمد می باشد.
  مالیات بر دارایی شامل حق تمبر و مالیات بر ارث می باشد.
  مالیات بر درآمد شامل مالیات بر درآمد املاک، مالیات بر درآمد کشاورزی، مالیات بر درآمد حقوق، مالیات بر درآمد مشاغل، مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی و مالیات بر درآمد اتفاقی است.
 • مالیات های غیر مستقیم
  مالیات های غیر مستقیم مالیات هایی هستند که پرداخت کننده آن برای سازمان امور مالیاتی ناشناخته است. به عبار دیگر مالیات های غیر مستقیم مالیات هایی هستند که بطور غیر مستقیم بر قیمت کالاها و خدمات اضافه شده و بر مصرف کننده نهایی تحمیل می گردد که مشتمل بر مالیات وصولی در مبادی ورودی و یا فروش در داخل می باشد.

 

 • دوره کوتاه مدت قوانین و مقررات مالیاتی، به صورت کاربردی بجای تدریس و تکرار مواد قانونی و حتی بخشنامه ها به تکنیکهای شناسایی، تنظیم و اجرا در اقداماتی مانند تشکیل پرونده مالیاتی، محاسبه اجاره و تهیه اظهارنامه املاک، تهیه و تنظیم هزینه های قابل قبول، انواع اظهارنامه های مالیاتی و تحریر دفاترقانونی، فنون اعتراض و دفاعیات، ارزش افزوده وصورت معاملات فصلی و… می پردازد.
دوره کوتاه مدت قوانین و مقررات مالیاتی
طول دوره 20 ساعت
پیش نیازداشتن مدرک کارشناسی حسابداری یا رشته های مرتبط
مدرک اعطاییشریک رسمی آموزشی انجمن حسابداران خبره انگلستان ACCA

 

 • قوانین و مقررات مالیاتی به زبان انگلیسی و بر اساس قوانین کشورها در دروس F6 و P6 در دوره ACCA و در درس F1 در دوره CIMA پوشش داده میشود. موسسه مالی بازرگانی پارسیان، با استفاده از متدهای آموزشی برگرفته از این دوره های بین المللی (آموزش با رویکرد کاربردی)، دوره ی کوتاه مدت قوانین و مقررات مالیاتی را برگزار می نماید.

 

هم اکنون ثبت نام کنید!

 

-موسسه مالی بازرگانی پارسیان