a

اینستاگرام

تلگرام

20:00 - 9:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

021-66908673

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست

بررسی استانداردهای حسابداری ایران و استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی IFRS

 

هدف: از برگزارى این دوره در گام نخست به جهت آشنایى افراد با استانداردهاىحسابدارى ایران و در نتیجه امکان فراگیرى مباحث مربوط به استانداردهاى بین المللىگزارشگرى مالى IFRS میباشد.

 

محوریت: اصلى در برگزارى این دوره تمرکز بر تفاوت استانداردها به همراهتوضیحات مربوط به استانداردهای مورد بحث و پرداختن به مسائل کاربردى خواهد بود.

 

مخاطبان دوره: کلیه مدیران و کارشناسان شرکت ها و موسسات حسابرسی ، بانک هاو موسسات مالی مدیران مالی، مدیران حسابداری، حسابدارن و دانشجوییان رشته هایمرتبط و … می باشد.

 

  • درباره استانداردهای حسابداری:

استانداردهای حسابداری بر مبنای مفاهیم نظری گزارشگری مالی تدوین گردیده است. مفاهیم نظری مزبور توسط کمیته تدوین استانداردهای حسابداری با هدف تدوین استانداردهای حسابداری هماهنگ تهیه شده است.

دامنه کاربرد استانداردهای حسابداری، صورتهای مالی با مقاصد عمومی است که به منظور ارائه اطلاعات مفید در مورد وضعیت مالی، عملکرد مالی و انعطاف‌پذیری مالی واحد تجاری جهت تصمیم‌گیری استفاده‌کنندگان تهیه می‌شود.

استانداردهای حسابداری در مورد صورتهای مالی کلیه واحدهای تجاری (انتفاعی) اعم از این که در بخش خصوصی یا عمومی فعالیت کند، کاربرد دارد. اگرچه این استانداردها معطوف به واحدهایی است که با هدف کسب سود فعالیت می‌کنند اما عمدتاً در مورد واحدهای غیرانتفاعی نیز با اعمال تعدیلات لازم کاربرد دارد.

 

  • درباره استاندارد های بین المللی گزارشگری مالی:

استانداردهای گزارشگری مالی بین المللی (IFRS)، به مجموعه‌ای از استانداردهای حسابداری گفته می‌شودکه توسط هیات استانداردهای حسابداری بین المللی(IASB) تدوین شده‌اند. هدف این استانداردها، تهیه صورت‌های مالی شرکت‌ها در قالب یک استاندارد جهانی است.

با پذیرش IFRS، یک شرکت می‌تواند صورت‌های مالی خود را با اصول مشابه به شرکت‌های رقیب خارجی ارائه کند. در نتیجه قابلیت مقایسه بین اطلاعات این شرکت‌ها وجود داشته و علاوه بر آن شرکت‌های مادری که شرکت‌های تابعه آنها در سایر کشورهایی وجود دارند که IFRS را پذیرفته‌اند قادر خواهند بود تا یک زبان مشترک حسابداری داشته باشند.

همچنین بکارگیری IFRS می‌تواند برای شرکت‌هایی که قصد افزایش سرمایه‌گذاری خارجی خود را دارند، سودمند باشد.

برنامه ی آموزشی IFRS ما به ارائه ی مواردی می پردازد که به شما دانش لازمه جهت فعالیت به عنوان بازیکنی بین المللی در بازارهای سرمایه ای جهانی را به همراه ارتقای کیفیت گزارشگری شما می دهد.

 

هم اکنون ثبت نام کنید!

– مدرسه مالی بازرگانی پارسیان PSBF

بدون دیدگاه

متاسفانه امکان درج دیدگاه در حال حاضر وجود ندارد.